Üyelik Başvuru Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

4 Eylül 2013 Çarşamba

Doğal Saç Maskeleri

saç bakım maskeleri
Saç Maskeleri

Aşağı yukarı her mutfakta bulunan malzemelerle hazırlanabilen doğal saç maskeleri pahalı profesyonel saç bakım uygulamalarına ve kozmetik saç ürünlerine iyi bir alternatif olarak kullanılabilir. Tabii bu doğal saç maskelerini düzenli olarak kullanmak etkilerini görebilmek açısından önemli. Bir diğer unutulmaması gereken nokta ise maskelerin yanı sıra beslenmenize dikkat etmeli ve günlük almanız gereken vitaminleri, mineralleri eksiksiz olarak almalısınız.


Bunlar dışında yıpratıcı etkisi artık herkes tarafından bilinen saç boyası gibi ağır kimyasalları, ısıyla çalışan saç kurutma ve şekillendirme cihazlarını, jöle, sprey gibi saç şekillendirme kozmetiklerini saçlarınızdan olabildiğince uzak tutmak sağlıklı saçlar için yapılması gerekenler arasında ilk sıralarda.
Kuru Saçlar İçin Zeytinyağlı Saç Maskesi: Zeytinyağı kuru saçlar için hazırlaması ve uygulaması en kolay maskedir. Saçınızın uzunluğuna göre (orta uzunlukta saçlar için 4-5 yemek kaşığı yeterli olacaktır) zeytinyağını
kı9sık ateşte ılıtın. Kök ve uçlara yoğunlaşarak tüm saçınıza eşit miktarda sürün ve parmak uçlarınızla saç derinize masaj yapın. Yağı yaymak için deniş dişli bir tarak kullanabilirsiniz. Normal saçlar için maskenin yarım saat kalması yeterli olacaktır ancak eğer saçlarınız çok yıprandıysa bir bone takarak gece boyunca bekletebilirsiniz.
kuru saçlar
Kuru Saçlar İçin
Kuru Saçlar İçin Nemlendirici ve Besleyici Saç Maskesi: Bu maskeyi hazırlamak için 1 yumurta, 1
çorba kaşığı sirke, 2 yemek kaşığı zeytinyağına ihtiyacınız olacak. Tüm bunları bir kasede iyice karıştırın. Yine kökler ve uçlar başta olmak üzere tüm saçınıza sürün. Saç derinize de bu karışımla masaj yapmayı unutmayın. Maskeyi 15 dakika beklettikten sonra yumuşatıcı içeren bir şampuan ile yıkayabilirsiniz.
Kuru Saçlar İçin Nemlendirici Saç Maskesi: Gerekli malzemeler; 4 yemek kaşığı mayonez ve 1 yemek kaşığı bal. Bal ve mayonezi bir kase içinde iyice karıştırın. Saç diplerinden uçlarına kadar her bölgesine eşit miktarda sürün ve 10 dakika bekletin. Ilık su ve şampuanla durulayabilirsiniz.
yağlı saçlara çözüm
Yağlı Saçlar İçin
Yağlı Saçlar İçin Şampuandan Önce Saç Maskesi: Şampuanın vereceği zararı azaltmak ve saçı yumuşatmak için kullanabileceğiniz maske 100 gram maydanoz, 2 yemek kaşığı hint yağı ile hazırlanıyor. Maydanozu çok ince kestikten sonra Hint yağı ile karıştırarak saç diplerine ve saç derisine sürün. Yarım saat beklettikten sonra sirkeli suyla durulayabilirsiniz.
Yağlı Saçlar İçin Yoğurt Maskesi: Saçınız yıkadıktan sonra çok hızlı yağlanıyorsa bunu yavaşlatmak için yoğurt maskesini kullanabilirsiniz. 1 yumurtayı 50 gram yoğurtla iyice karıştırın ve önceden ıslattığınız nemli saça uygulayın. 5 dakika beklettikten sonra ılık veya soğuk su ile durulayın.
Saç Dökülmesine Karşı Patates ve Bal Maskesi: Saç dökülmesini durdurmak için kesin bir çözüm yok ancak bu süreci doğal saç bakım maskeleri ile yavaşlatabilirsiniz. Bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler 1 adet patates, 2 yemek kaşığı aloe vera ve 1 yemek kaşığı bal. Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra dökülen bölgeler öncelikle olmak üzere saç derinize masaj yaparak uygulayın. Başınıza havlu sarıp 2 saat beklettikten sonra yıkayın.
Saç Dökülmesine Karşı Maske: Bu maske için 1 adet A vitamini kapsülüne ihtiyacınız var. Eğer A vitamini kapsül olarak bulunmuyorsa 1 adet havucun suyunu karışıma ekleyebilirsiniz. Diğer malzemeler ise şöyle; 4 çorba kaşığı zeytinyağı ve 4 çorba kaşığı badem yağı. Tüm malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra saçlarınıza sürün ve bir havlu sararak 2 saat bekletin. Yumuşak bir şampuanla maskeyi çıkartabilirsiniz.
Onarıcı Saç Maskesi: Onarıcı saç maskesini 3 yemek kaşığı Hint yağı ve 1 yumurta sarısı ile
onarıcı saç maskesi
Hint Yağı
hazırlayabilirsiniz. İkisini iyice karıştırın ve nemli saça uygulayın. Geniş dişli bir tarakla yağı iyice yayabilirsiniz. Maskeyi 1 saat beklettikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz. Bu maskeyi saçların daha çabuk ve sağlıklı uzaması içinde kullanabilirsiniz.
Besleyici Saç Losyonu: 100 gram gülsuyu, 1 adet limonun suyunu iyice karıştırın ve saç köklerine hafifçe masaj yaparak uygulayın. Daha sonra bir tarakla tüm saçlarınıza sürün. 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Losyonun etkisini görebilmek için haftada 2 kez kullanabilirsiniz.
Kırıklar İçin Saç Maskesi: Kırılan uçları kestirmekten başka çareniz yok ancak doğal saç maskeleri ile kırık oluşumunu azaltmanız mümkün. Bu maske için 2 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı sirke ve 1 yemek kaşığı badem yağına ihtiyacınız olacak. Tüm malzemeleri karıştırın ve uçlar başta olmak üzere saçınızın tamamına sürün. 30 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın.

Yumurta ile Kolay Saç Maskesi : 1 adet yumurtanın sarısını saçınızın uzunluğuna göre yeterli miktarda yoğurt ile karıştırın ve saçlarınıza sürün. 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder