Üyelik Başvuru Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

18 Ağustos 2013 Pazar

Kadına ve Erkeğe Dair...

aldatan erkek
Aldatan Erkek
Bir kadın ve bir erkek... Ya da bir erkek ve çok kadın mı demeliyim bilemedim şimdi. Sanırım her ikisinin de karşı cinse karşı kalplerinde açtıkları yerin alanı oldukça farklı.
Dün gece izlediğim ve merakla sezonun finalini getirmeye çalıştığım dizinin sonunda başrol kahramanı savaşçı adam, başka bir kadınla birlikte oluyordu. Başka kelimesi, savaşçı reisimizin bir karısı olduğu anlamına geliyor tastamam. Birinci bölümden itibaren ne kadar büyük bir aşkları, kuvvetli bir bağları olduğunu düşünüyorsunuz ve sıkça da olsa bizim tek eşliliğimize aykırı karelerin arasından geçerek, "Güce bak bee!" diyerek izlediğim nadir sahneleri yaşıyoruz. Dizinin daha ilk sezon finalinde, abi ablayı aldatıyor. tam bir yıkım yaşıyorum. Bari sanal, sahnelenmiş alanlarda peri masalını bozmasalardı. Hoş bu bir Viking masalıydı ve gerçeğe mümkün olduğu kadar sadık kalmalıydı senaristler.

Gerçeğe mümkün olduğu kadar sadık kalmak. İşte burası!
Gerçek; erkeğin kalbi, ortaokul sıralarında bıraktığımız 1/20 lerden farklı bir pay ve paydaya sahip değil. 1/2, 1 bölü 5, 1 bölü 100 gibi katlanarak, çarparak çoğalabilen bir sistem dahilinde değil, kaotik bir düzen halinde yürüyen kalp. Evet, erkeğin kalbi de, beyni de bacak arasında yaşıyor. Tüm hareketlerini, kas komutlarını, -dil kasları dahil- buradan alıyor.
En basit örneği, reklam filmlerine ya da fuarlara bakın. Her satışı planlanan objede, (eğer erkeği hedef alıyorsa ürünün pazarı,) kadın ile süsleniyor. Arabalarda, erkek parfümlerinde, traş bıçaklarında... Hep arkada, sağda, solda, içinde, tepesinde bir abla oluyor. Abla inanılmaz seksi. Yakıyor... Bu ürünü kullanırsan, bu abla gibi hatunlar senin olur dercesine. Asıl anlatılmak istenen şu: Erkek aslında var olanla değil, var olanın içindekiyle ilgileniyor. Arabanın fiyatı yükselirse, içindeki abla da kademe atlıyor.
Kadında ise durum tam tersi. Kadın, erkeği mutlu etmeye odaklı yaşıyor ya da yaşatılıyor. Erkek yemek yemeği seviyor. Kadın tencere tava alıyor, erkek kadının tenini seviyor - kadın güzel iç çamaşırları alıyor, erkek - tüysüz bacaklar seviyor kadın epilasyona gidiyor, ağda yaptırıyor. Hatta kadın hayatını bunlara adıyor. Siz hiç kadının yatağa girerken, koltuk altları tüylü olabileceğini hayal edebiliyor musunuz?Yani kadın aslında, her ne kadar "kendim için güzel oluyorum" dese de, aslında avını paylaşmamak ve ya ava çıkacağı vakit kazanmak için yatırım yapıyordur. Kabul edilmesi zor bir gerçek olsa da, bu böyle. Yanlış mı? Kesinlikle değil. Temizlik bunların çok dışında karıştırmayalım.
Kısacası, tüketimlerimiz karşı cinse olan, yer ayrımımızı da belirliyor. Erkek her zaman çok eşli olacak. Kadınlar ise çok alıp tek eş olmak isteyecekler.

2 yorum :

 1. Merhabalar;
  Blogunuzu yeni keşfettim ve hemen takibe aldım.
  5. takipçiniz benim.
  Bu arada çok hoş bir çekilişim var, muhakkak beklerim :)
  Sevgiler
  http://http://whiteglaze.blogspot.com/2013/08/beyaz-srn-buyuk-cekilisi.html
  twitter: @_gamzeahmet_

  YanıtlaSil
 2. Merhaba, takibiniz ve ilginiz için teşekkür ederim. Mutlaka ziyaret edicem teşekkür ederim.

  YanıtlaSil