10 Mayıs 2012 Perşembe

Yıpranmış Saçlara Çözüm

Yıpranmış saçlarınız için üzülmenize gerek yok. Çözümü var. Herkesin bildiği bir kaç doğal ürünü evde kendiniz uygulayarak boyadan ve röfleden yıpranmış hatta yanmış olan saçlarınızı eskisi gibi yumuşak ve bakımlı hale getirebilirsiniz.
Yıpranmış saçlara bitkisel çözüm...
Bir çay bardağı zeytin yağı, bir çorba kaşığı bal, bir kahve fincanı süt ve bir yumurta sarısını karıştırarak saç uçlarına daha fazla olmak üzere iyice sürün. Ardından streç film ve ya hava geçirmeyecek başka bir örtü ile kapatıp ortalama 40 dakika ve ya bir saat beklettikten sonra asit oranı düşük bir şampuanla yıkayın. Bir gün ara verin. İkinci gün elma sirkesini sadece saç uçlarınıza güzelce yedirin. 30 dakika (yarım saat) bekleyin ve yıkayın. Bir gün ara verin ikinci gün yine zeytinyağlı karışımı Yıpranmış saçlarınıza uygulayın. Bu tekrarı iki hafta sürdürün. Sonuç sizi memnun edecek. Bu kürleri sadece boyadan ve röfleden yıpranmış saçlarınıza değil yanmış, lastik gibi olmuş saç uçlarınıza da uygulayabilirsiniz.

2 yorum :

  1. valla bende aynı dertten muzdariptim. şuan restorex kullanıyorum dökülmelerimi azalttı.saçımada müthiş derecede bakım sağladı bilginize..

    YanıtlaSil
  2. Arkadaşlar, saçı onaran gürleştiren ve dökülmelere iyi gelen E vitamini içeren Evin Ampul şampuanınıza ekleyerek kullanabilirsiniz. Ben çok memnun kaldım. Eski adı Evigen, Eczanelerde artık Evin Ampul olarak satılmaya başlanmış.

    YanıtlaSil